Ženy, které změnily svět kosmetiky

| 8.3.2017 | Novinky, Zajímavosti | 0 komentářů

Silné a úspěšné ženy nalezneme napříč všemi kontinenty. Jejich krása, půvab a nadhled, se kterým své důležité role zastávají, nikdy nepřestanou fascinovat. V 21. století je již běžné, že ženy zastávají nejvyšší posty a nikoho nepřekvapí žena politička či uznávané lékařka. Ne vždy tomu tak ale bylo. Své místo ve světě si musely vybojovat. Představme si 4 ženy, které významně ovlivnily svět módy a kosmetiky.

 A tohle jsou ony, ženy, které pro nás navždy změnily svět kosmetiky a módy.

Coco Chanel

Ikona a dodnes snad nejznámější žena světa – kdo jiný by to mohl být než Coco Chanel (méně známé je její vlastní jméno Gabrielle Chanel). Francouzská módní návrhářka je právem považována za za klíčovou osobnost v oblasti utváření šatníku moderní ženy.

Coco Chanel, 1970 (zdroj_ wikimediacommons)

Coco Chanel, 1970 (zdroj_ wikimediacommons)

Coco Chanel má každý spojen s nejprodávanějším a nejznámějším parfémem světa Chanel No.5. Coco Chanel však i zbořila bariéry mezi dámskou a pánskou módou a nepsanou povinností každé ženy je mít v šatníku malé černé ala Coco. Stala se jediným člověkem z módní branže, který podle věhlasného magazínu TIME patří mezi 100 nejmocnějších lidí 20. století.

Elizabeth Arden

Ač dnes možná většina z vás zná spíše legendární vůně značky Elizabeth Arden, zapomínat bychom neměli ani na to, že Elizabeth Arden byla první, kdo naučil americké ženy líčit se.

Elizabeth Arden (zdroj_wikimwdiacommons)

Elizabeth Arden (zdroj_wikimwdiacommons)

Dříve byl makeup znakem prostituce a nemravností – Elizabeth Arden však sehrála zásadní roli v rozšíření make-upu do vyšších a středních vrstev západního světa. Díky ní se můžeme těšit i z cestovních balení kosmetických produktů a jako vůbec první založila slavný kosmetický salon na 5. Avenue v New York City.

Estée Lauder

Každá žena může vypadat skvěle – Estée Lauder (roz. Josephine Esther Mentzer) od prvopočátku budování své kosmetické značky razila zásadu, že ženám je zapotřebí ukázat nejen to, jak se stát krásnými, ale i to, jak si svou získanou krásu udržet.

Estée Lauder (zdroj_wikimediacommons)

Estée Lauder (zdroj_wikimediacommons)

Estée Lauder založila jednu z nejznámějších kosmetických značek světa a stala se jedinou ženou na světě, kterou magazín TIME zařadil mezi 20 nejvlivnějších obchodních géniů 20. století.

Helena Rubinstein

Kdyby si žena mohla vzít pouze jediný kosmetický produkt, ve většině případů by byla odpověď totožná – byla by to řasenka.

Helena Rubinstein (zdroj_wikimediacommons)

Helena Rubinstein (zdroj_wikimediacommons)

Helena Rubinstein značí v kosmetickém světě revoluci – jako první přišla s voděodolnou řasenkou a s řasenkou v podobě tuby, ve které se namáčí štěteček. Jen díky Helena Rubinstein jsou pro ženy řasenky tak nepostradatelným pomocníkem. Řasenky Helena Rubinstein jsou dodnes nepřekonatelné.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This