Znáte legendární řadu Dior Poison?

| 17.3.2016 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 5 Komentářů

Řada Poison od Dioru, to je legenda. Legenda, jejíž historie začala v roce 1985 výjimečnou orientální vůní v temně fialovém flakónu. Poison je dramatická směsice tuberóz, medu, kadidla a šťavnatého ovoce, která už se do dnešní doby moc nehodí, ale stále má své příznivkyně, které na tuto klasiku nedají dopustit.

Christian Dior Poison

Christian Dior Poison

Složení:
Hlava: anýz, švestka, koriandr, dřeviny
Srdce: jasmín, růže, tuberóza, konvalinka, ylang-ylang
Základ: mošuš, vanilka, heliotrop, cedr, santalové dřevo, vetiver, opoponax

O necelých deset let později následoval Poison Tendre, který by naopak v dnešní době obstál skvěle: nádherně svěží směs pomerančového květu, citrusů a mírně opojných a sladkých složek by byla zcela v souladu se současnými trendy. Poison Tendre se však přestal vyrábět a nutno říct, že po něm zůstalo mnoho smutných fanynek, které doufají, že jej Christian Dior vzkřísí aspoň jako limitku.

Poison Tendre

Poison Tendre (zdroj: goo.gl/7Dr1sH, citováno dne 17.3. 2016)

Další byl Hypnotic Poison v rudém flakónu, zvláštní orient, který silně voní vanilkou, hořkými mandlemi a netradičním kořením.

Čtvrtý Poison v řadě – Pure Poison – se vrátil k bílým květinám a je postaven prakticky pouze na nich, konkrétně na pomerančovém květu, jasmínu a gardénii. Prodává se (logicky) v bílém flakónu s tmavě fialovým víčkem, odkazujícím na první Poison.

Christian Dior Pure Poison

Christian Dior Pure Poison

Složení:
Hlava: jasmín, kalabrijský bergamot 
Srdce: květ pomerančovníku, gardénie
Základ: santalové dřevo, ambra

A posledním přírůstkem do řady, pokud nepočítáme různé limitované varianty předchozích Poisonů, byl až donedávna Midnight Poison, pěkná chyprová kombinace růží a pačuli, které však mnozí vyčítali přílišnou krotkost.

Christian Dior Midnight Poison

Christian Dior Midnight Poison

Složení:
Hlava: mandarinka, bergamot
Srdce: růže, pačuli
Základ: ambra, francouzská vanilka

Vzhledem k tomu, že Poisony byly vždycky výrazné „dámské“ vůně a skoro pokaždé i velmi originální kompozice, asi si umíte představit, jak jsem se lekla, když jsem uviděla Posion Girl. Nejen že má v názvu slovo „děvče“, on je ještě ke všemu růžový (i když je to, pravda, taková temnější růžová, doplněná navíc černým víčkem)! Hotová svatokrádež.

Dior Poison Girl

Dior Poison Girl

Ale pak jsem si řekla, pryč s předsudky, koneckonců existuje spousta mladistvých odnoží, na které jsme se dívali s podobnou nedůvěrou a pak se ukázaly být dobré – třeba Chanel No. 5 Eau Premiere. Poison Girl jsem vyzkoušela, a ačkoli není originální jako Tendre nebo Hypnotic Poison, je to pěkná vůně. Není růžově holčičkovská, je to sytě sladká vůně s gurmánskými tóny a chyprově dřevitým základem.

Legendární řada Dior Poison

Legendární řada Dior Poison

Ze všeho nejvíc z ní voní vanilka, doplněná tonkovými boby, které voní trochu vanilkově a zároveň dřevitě. Je zde také mandle, ale ne hořká jako v Hypnoticu, spíš krémová a cukrová. V srdci vůně ucítíte ještě růži, která celek krásně zakulacuje. Všechny složky vedle sebe fungují, nezápasí spolu ani se nerozpadají jako v některých parfémech, které chvíli voní hezky, ale za dvacet minut z nich všechno zajímavé vypaří a zůstane jen slabý dech.

Kdo by čekal další Hypnotic, bude nutně zklamaný, ale jinak můžu Poison Girl s klidným srdcem doporučit. Pokud se vám líbí sladké vůně, určitě ji vyzkoušejte. Na běžné nošení doporučuji opatrnější aplikaci, je výrazná a má vynikající výdrž.

[Celkem: 2    Průměr: 3.5/5]
Share This