Jak nejlépe chránit obličej před sluncem?

| 11.6.2019 | Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 0 komentářů

Opalovací mléka, spreje a oleje na tělo, kterým jsme se na Selfino.cz věnovali v minulém článku, snad již dnes patří k nepostradatelné letní výbavě každého z nás. Ale ruku na srdce, staráte se i o sluneční ochranu pleti vašeho obličeje? Přestože právě obličej, krk a dekolt jsou vystavené slunečním paprskům mnohem častěji než zbytek těla, hodně lidí jejich ochranu stále zanedbává. Pojďte s námi odhalit, jak efektivně chránit obličej nejen v létě.

Proč chránit obličej před slunečním zářením?

Pokožka obličeje, krku a dekoltu je tenčí a citlivější než na ostatních místech vašeho těla. A aby toho nebylo málo, obličej je téměř neustále odhalený a musí neúnavně čelit veškerým vnějším agresorům, jako jsou kromě slunečního záření především znečištěné ovzduší, zima a mnohdy i silný vítr. Tak co kdybychom jí tuto věčnou bitvu trochu usnadnili a začali pravidelně používat ochranný faktor? Odměnou nám bude zdravý a mladistvý vzhled na dlouhé roky.

Opalovací kosmetika na obličej

Opalovací kosmetika na obličej

Ve článku Všechno, co jste kdy chtěli vědět o opalovací kosmetice jste se dozvěděli o dvou typech UV záření a jejich negativních účincích na naši pokožku. Co tedy potom hrozí pleti vašeho obličeje, nebudete-li pravidelně používat opalovací přípravek na tvář? Rychle pozbyde svou mladistvou pružnost, předčasně se na ní budou tvořit vrásky, bude mít větší předpoklady ke vzniku pigmentových skvrn, ale především se u ní zvyšuje i riziko rakoviny kůže. Řešení je přitom tak snadné!

Jak si vybrat efektivní opalovací kosmetiku na obličej?

Žádný strach, dřívější opalovací kosmetika na obličej s mastnou, lepivou a póry ucpávající texturou je dávno minulostí. Moderní opalovací krémy, gely a emulze se pyšní zdokonalenou technologií, díky níž je radost tyto přípravky používat. Co je důležité při výběru? Váš favorit by měl především chránit před UVA i UVB zářením a mít dle doporučení odborníků ochranný faktor SPF alespoň 30 a vyšší. Texturu vybírejte podle typu pleti a svých vlastních preferencí. Současné přípravky na opalování navíc kromě ochrany nabízejí i další benefity, v nabídce osvědčených značek Piz Buin a Eucerin najdete například zmatňující a tónovací přípravky s vysokým ochranným faktorem.

Opalovací kosmetika na obličej

Opalovací kosmetika na obličej

A co ty obávané pigmentové skvrny?

Obličej patří snad k nejnáchylnějším místům pro výskyt tmavších flíčků různé velikosti, které jsou známé jako pigmentové skvrny. Má je na svědomí zvýšená produkce melaninu a nejčastěji vznikají právě nadměrným sluněním bez ochranného přípravku, přirozeným stárnutím pokožky a hormonálními změnami například v těhotenství.

Boj s pigmentovými skvrnami představuje běh na dlouhou trať a snad nejúčinnějším řešením je samozřejmě prevence. Vysoký ochranný faktor dokáže efektivně předcházet vzniku tmavých skvrn a pomůže vám získat perfektně sjednocenou pleť.

Základní tipy pro ochranu pleti:

  • Vyhněte se slunění v době nejintenzivnějšího záření, a sice mezi 11 a 15 hodinou.
  • Snažte se, aby vaše pokožka byla co nejčastěji chráněná kloboukem, kšiltovkou a také kvalitními slunečními brýlemi.
  • Vyberte si efektivní přípravek osvědčené značky podle typu vaší pleti.
  • Zařaďte opalovací přípravek na obličej do svého každodenního ranního rituálu péče o pleť a pamatujte na něj dokonce i když je pod mrakem.
  • Neopomíjejte ani krk a dekolt a dopřejte jim stejnou ochranu jako svému obličeji.
  • V době slunění opakujte aplikaci opalovacího přípravku každé 2 hodiny.
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This