Manikúra jako ze salonu: Jak si ji užívat co nejdéle

| 3.7.2019 | Pečujte o sebe, Tipy a inspirace, Trendy v líčení | 0 komentářů

Jistě to znáte. Třeba právě zvedáte kufr do zavazadlového prostoru v letadle, nebo se nehtem zachytíte o letní šaty. Vaše dosud perfektní manikúra je rázem v tahu a kus barevného laku nenávratně chybí. Dala jste si tolik záležet, ale celá snaha vyšla nazmar. Než začnete s vlastním sebeobviňováním a proklínáním výrobce laku, projděte si s námi rady pro vytvoření dokonalé manikúry, kterou si budete užívat nevídaně dlouho!

Aby manikúra vydržela po celý týden

Jestliže se o své nehty pravidelně staráte, jistě znáte veškeré nezbytnosti pro manikúru. Nůžky na nehty, kleštičky, pilníčky, dřívka na zatlačování kůžičky a laky na nehty patří k povinné výbavě. Jak ale správně postupovat při lakování nehtů?

Manikúra jako ze salonu

Manikúra jako ze salonu

Důkladně nehty očistěte

Než začnete se samotným lakováním, přesvědčte se, že jsou nehty suché a nemají na sobě žádné zbytky předchozího laku ani odlakovače. Nehty by také neměly být mastné od krému na ruce či speciální nehtové péče. Raději si ruce pečlivě umyjte i osušte a počkejte alespoň 15 minut, než začnete s manikúrou.

Nulová vlhkost

V salonech vám prsty obvykle namočí, aby z nehtů smyli případné nečistoty, změkčili kůžičku a celkově ošetření zpříjemnili. Potom nehty nalakují. Ale když jste doma, tento postup nepraktikujte. Stejně tak si nelakujte nehty po sprše či koupeli. Vodou nasáklé nehty totiž mají větší objem než ty suché. Když se pak po oschnutí vrátí do původní velikosti, lak se poškodí. Pro změkčení nehtové kůžičky tedy nepoužívejte vodu, ale speciální přípravky, které jsou pro tento účel určené. Péče o nehtovou kůžičku totiž hraje důležitou roli ve výdrži manikúry.

Manikúra jako ze salonu

Manikúra jako ze salonu

Podkladem nemůže být cokoliv

Rozhodně nepodceňujte podkladový lak. Dobrým podkladem není jakýkoliv bezbarvý nebo světlý lak na nehty, které brání zabarvení nehtu od barevného laku. Speciální podkladové laky na nehty, takzvané Base Coats, dokážou nehty posilovat a barevné laky na sebe doslova přichytí.

Přesné tahy až na hranu

Lak na nehty, ani ten podkladový a bezbarvý, by se neměl dostat až na nehtovou kůžičku. Na té totiž lak dlouho nevydrží a může dojít i ke sloupnutí laku z nehtu v okolí kůžičky. Co byste ale při lakování vynechat neměla, jsou vedle plošných částí nehtů i jejich hrany. Lak potom vytvoří jednolitou 3D vrstvu a nezačne se hned loupat od konečků.

Manikúra jako ze salonu

Manikúra jako ze salonu

Netřepat, nemíchat

Jste zvyklá protřepat lak před každou jeho aplikací? Tím v něm ale nevědomky tvoříte bublinky, které mohou mít na svědomí rychlejší vysychání a ztíženou aplikaci. Mnohem lepší je položit lahvičku na stehno a dlaní s ní trochu zarolovat.

Trpělivost přináší růže

Některé laky jsou bohatě pigmentované a dokážou krýt i v jedné vrstvě. Jiné bohužel ne. I navzdory tomu ale zkuste odolat pokušení urychlit si práci a nanést pouze jednu silnou vrstvu laku. Při takovém postupu lak velmi dlouho schne, ale velmi rychle se potom sloupne. Mnohem rychlejší a především odolnější jsou nakonec dvě tenčí vrstvy.

I manikúra potřebuje spolehlivé krytí

Po nalakování nehtů přichází na řadu krycí vrchní lak, takzvaný Top Coat. Většina z nás nanese jednu vrstvu hned po nalakování barevným lakem. Ale věděla jste, že výdrž své manikúry dokážete prodloužit, když ho po pár dnech aplikujete znovu? Počkejte si, až začne ztrácet lesk a naneste vrchní lak ještě jednou.

Nehtový olej s vitamínem E

Na každém druhém blogu zaměřeném na nehty vidíte, že se bloggerkám krásně leskne kůže kolem nehtů. Příčinou je nehtový olej s vitamínem E. Nebojte se, olej nepoškodí ani neoslabí dobře zaschnutý barevný lak. Naopak nehtům i kůžičce pomůže obnovit vláčnost a pružnost. Až se příště nehtem o něco zachytíte, nepraskne ani se neroztřepí. Jestli jste zdědila velmi křehké nehty, nebo se vaše nehty každou chvíli zlomí z jiného důvodu, pomůže vám gelová manikúra. Doporučuji oblíbené gelové laky na nehty Sally Hansen Miracle Gel i Bourjois Paris La Laque Gel.

Manikúra jako ze salonu

Top odstíny laku na nehty pro léto 2019

Jaké barvy jsou toto léto v módě? Vsaďte na pestrost. Červený lak přirozeně nikdy nebude out a platí to, i když si červených odstínů pořídíte třeba 10. Letos se vám rozhodně bude hodit i pastelově růžová, nude odstíny a tóny karamelu. Moderní je barva třešní, fuchsiová, ale také žlutá, královsky modrá a jednoznačná královna tohoto roku, korálová Living Coral. Zvolte z nekonečných možností jakoukoliv barvu, v které se budete cítit skvěle!

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Share This