Zlatá bohyně Bvlgari Goldea

| 10.2.2016 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 4 Komentáře

Již v říjnu 2015 uvedla značka Bvlgari svou novinku Goldea. Představuje začátek nové kolekce, která po více než 10 letech naváže na řadu Omnia. Konečně jsem měla tu možnost otestovat tento nový dámský parfém na vlastní kůži. Jaká tedy je Goldea?

Sluncem zalitá a sofistikovaná

Nová dámská vůně Bvlgari Goldea mne zaujala hned na první pohled. Právě design flakónu je mnohdy rozhodujícím faktorem prodejnosti vůně. Goldea je prezentována v luxusním flakónu inspirovaným stylem art deco. Co dělá flakón ještě hezčí, je jeho uzávěr, který je jako zářící slunce. Dovedu si živě představit tento ornament na jednom ze šperků od Bvlgari.

Bvlgari Goldea

Bvlgari Goldea

I sám název vypovídá hodně o tom, co od vůně máme očekávat. Goldea je slovním spojením anglického gold a latinského dea. V překladu tedy znamená „zlatá bohyně“. Inspirovaná zlatem a zářivým světlem se tak Goldea stává nositelkou pocty k samotné bohyni slunce a krásy.

Opojná, návyková a přitažlivá

Pro mě je Goldea hřejivě sladkou květinovou vůní s tak trochu La Vie Est Belle atmosférou. Někteří výrobci mají mnohdy tendenci přehánět to s květinovými složkami. Myslím si, že ve vůni Goldea však Alberto Morillas natrefil tu správnou a vyváženou rovnováhu mezi květinami, pižmem a orientálními tóny.

Orientálně-květinové složení s velmi výrazným pižmovým prvkem mi, ani nevím proč, evokuje veleúspěšnou vůni od Toma Forda Black Orchid (Orchid je vůní spíše pro zralé dámy, Goldea je univerzálnější a snáze nositelná). Pro ty z Vás, kteří jste ještě s Black Orchid neměli tu čest, bych vůni Goldea zasadila někde mezi Coco Mademoiselle a Olympeu.

Obecně parfémy s vyšším obsahem pižma vyžadují více času k rozvinutí celé kompozice vůně, neboť pižmo zabraňuje rychlému odpařování. Goldea se v ničem neliší, její výdrž je vynikající.

Bvlgari Goldea

Bvlgari Goldea

Složení:
Hlava: pomerančové květy, malina, bergamot, pižmo
Srdce: jasmín, ylang-ylang, pižmo
Základ: pačuli, ambra, papyrus, pižmo

Parfém se otevírá tóny pižma, pomerančových květů, malin a bergamotu. Čistě květinové srdce z ylang-ylang a jasmínu opět doplňuje pižmo. Květiny jsou sametově hladké a tak měkké, rozhodně ne ostré (ylang-ylang a pomerančové květy občas bývají lehce ostřejší). Závěr patří egyptskému papyru, pačuli, ambře a jak jinak než pižmu, které je dominantní složkou, která doprovází celou kompozici parfému Bvlgari Goldea.

Bvlgari Goldea detail

Bvlgari Goldea detail

Přece jen je ale škoda, že se značka Bvlgari vydala v obdobných šlépějích novodobých trendů. Trochu mi zde chybí jejich vlastní rozpoznatelná identita, díky které jsme snadno vůně Bvlgari rozpoznali od davovek jaké má např. Paco Rabanne.

Zobrazit aktuální cenu

Každopádně Bvlgari Goldea bude patřit k návykovým vůním, které budete buď bezmezně milovat či nenávidět. Co říkáte na nový začátek značky Bvlgari? Je to podle Vás cesta správným směrem?

[Celkem: 3    Průměr: 2.7/5]
Share This